کشاورزی

با توجه به این که کشاورزی در بین مصارف مختلف آب، بیشترین میزان مصرف آب را به خود اختصاص داده است،استفاده از روش هایی که بتواند در این صنعت مصرف آب را کاهش دهد یکی از مهم ترین دغدغه های امروز بشری شده است.روش هایی که به عنوان آبیاری هوشمند از آن یاد میشود.

آبیاری های هوشمند با روش های مختلف آب یاری قابل اجرا میباشد که مرصوم ترین آن ها آبیاری موضعی نام دارد.آبیاری موضعی نیز به روش های مختلفی از جمله آبیاری تحت فشار رو سطحی،آبیارای تحت فشار زیر سطحی،آبیاری تحت فشار بارانی و….انجام میگیرد.

آبیاری هوشمند به هر روش آبیاریی که انجام پذیرد همواره به این نکته توجه دارد: “آبیاری به گیاه به اندازه نیاز آن گیاه”  و. این کلید کاهش مصرف آب میباشد

آبیاری هوشمند از نظر میزان هوشمندی در چندید سطح قابل اجرا میباشد:

آبیاری از راه دور تحت بستر های مختلفwireless

آبیاری با استفاده از سنسور های رطوبت به صورت هوشمند با توجه به نیاز خاک

آبیاری با استفاده از سیستم های هواشناسی،سنسور های رطوبت، دما ،تابش و….

بهینه ترین شیوه آبیاری هوشمند از نظر مصرف آب استفاده از سیستم هواشناسی میباشد

وجه مشترک تمامی این روش ها استفاده از عملگر های برقی و به طور خاص استفاده از شیرالات برقی میباشد.شیر آلات برقی بر روی انشعابات خط لوله ها نصب شده و کار کنترل آبیاری را انجام میدهد.

این شرکت با توجه به محدودیت هایی که در این صنعت و جود دارد مانند بحث طول عمر،محدودیت های امنیتی،محدودیت در بخش مصرف برق ،محدودیت در بخش هزینه و …. همواره سعی کرده است عملگر هایی تولید نماید که از این محدودیت ها عبور کرده و قابل استفاده برای این صنعت باشد.قیمت مناسب،کیفیت بالا و مصرف فوق العاده کم انرژی در این عملگر ها دال بر صحت این ادعا میباشد.

بدیهی است در هر سیستم آبیاری از یک تصفیه خانه جهت تصفیه آب استفاده میشود.امروزه تصفیه خانه های هوشمند هم از پایداری بیشتر برخورداد هستند و هم فرایند تصفیه را آسان تر مینماید.

لینک نمونه پروژه های انجام شده در زیر آمده است:

© کپی رایت - شرکت فنی مهندسی آراد صنعت